Pistolet Wiatrówka Borner PM49 kal. 4,5 mm

Nowy

199,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Wiatrówka Borner PM49 Makarov kal. 4,5 mm

Ciężka, metalowa replika przepisowego pistoletu Armii Czerwonej i radzieckiej milicji - pistoletu PM Makarov.

Pistolet posiada ruchomy kurek, który współpracuje z mechanizmem spustowym SA/DA (ang. Single/Double Action - podwójnego działania) - pozwala to strzelać szybko z samonapinaniem kurka pokonując lekki opór spustu na całej długości jego drogi. Oczywiście kurek może zostać napięty kciukiem lub drugą ręką, strzał padnie po pokonaniu oporu na bardzo krótkiej drodze.

Pod odsuwaną okładziną chwytu znajduje się port 12g naboju CO2. Stosowanie napędu gazowego w wiatrówkach nie jest nowością, ale dla osób, które przywykły do wiatrówek sprężynowych strzelanie z wiatrówek zasobnikowych może być czymś zupełnie zaskakującym.

Dwutlenek węgla nadaje kulkom prędkość 128 m/s. Aby wystrzelać cały, mieszczący 17 śrucin okrągłych kaliber 4,46 mm (tzw. BB) magazynek wystarczy zaledwie kilka sekund! Magazynek tak jak w oryginale mieści się w chwycie, a jego zatrzask jest dostępny od spodu.

Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia nastawna blokada spustu, zlokalizowana, dokładnie, jak w oryginale na zamku, po jego lewej stronie.

Pistolet posiada metalowe, stałe, otwarte przyrządy celownicze - muszkę i szczerbinkę. Fanów wojskowej stylizacji ucieszy fakt, iż pistolet posiada ucho do zaczepienia smyczy do broni.

Dla fanów radzieckich militariów, a także dla miłośników postapokaliptycznej wizji świata z gier S.T.A.L.K.E.R. czy Metro 2033 pistolet Makarowa będzie jednym z arterfaktów podstawowych. Nie dość, że świetnie wygląda, to jeszcze masą i gabarytami jest zbliżony do bojowego pierwowzoru.

Dane techniczne:

Model: PM49

Kaliber: 4,46 mm

Typ śrutu: stalowy okrągły BB

Spust: SA/DA 

Napęd: 12g CO2

Waga: 650 g

Długość całkowita: 160 mm

Pojemność magazynka: 17 szt

Producent: Central Borner Company, USA

Przegląd

Brak komentarzy

Write a review

Pistolet Wiatrówka Borner PM49 kal. 4,5 mm

Pistolet Wiatrówka Borner PM49 kal. 4,5 mm

Write a review