Wiatrówka - Pistolet Steyr M9-A1 Black 4,5 mm

Nowy

335,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Wiatrówkowa replika pistoletu M9-A1 produkowanego w oryginale przez zakłady Steyr Mannlicher z Austrii. Wykonana z lekkiego i wytrzymałego tworzywa sztucznego replika napędzana jest gazem CO2 z 12-to gramowego naboju i strzela śrutem BB (kulistym kaliber 4,46 mm) z prędkością 130 m/s. Magazynek umieszczany w rękojeści mieści 19 śrucin

Przyrządy celownicze to stała muszka oraz światłowodowa, wysokokontrastująca szczerbinka w kolorze zielonym. Umieszczona na muszce biała plamka imituje przyrządy trytowe - w połączeniu z zieloną szczerbinką stanowią wyraźny wskaźnik celu ułatwiające celowanie w gorszych warunkach oświetleniowych. Pod lufą pistolet posiada szynę akcesoryjną w standardzie mil-std 1913 (tzw. weaver), co pozwala na zamocowanie oświetlenia taktycznego czy laserowego wskaźnika celu.

Pistolet posiada wiele cech charakterystycznych: brak kurka zewnętrznego, który napinany jest ruchem spustu, dzięki czemu pistolet strzela w trybie DAO (ang. Double Action Only - tylko podwójnego zastosowania). Jest to jeden z dwóch systemów zapewnienia bezpieczeństwa, drugim jest nastawna blokada spustu znajdująca się po prawej stronie, nad spustem.

Charakterystyczny jest również kąt pochylenia chwytu względem lufy - 111o to najwygodniejszy układ dla komfortu nadgarstka i układu kostnego dłoni. Dzięki temu ręka nie męczy się tak szybko podczas strzelania, a ruch palca podczas ściągania spustu nie wpływa tak bardzo na ruch lufy. Efekty tego są widoczne na tarczy.

Odsuwane do tyłu okładziny chwytu mają chropowatą powierzchnię - nadano im ziarnistość piasku - zabezpieczającą przed ślizganiem się w dłoniach. Po odsunięciu okładzin uzyskuje się dostęp do napędzającego śrut naboju CO2- jego wymiana jest bardzo szybka, a zapas przechowywanego w nim gazu wystarcza na oddanie ok. 60 strzałów.

Na celność pistoletu oraz na przyjemność i szybkość strzelania wpływa także ruchomy trzewik spustu powodując, że ruch spustu podczas strzału jest płynny, a nacisk na sam spust równomiernie rozłożony.

Replika posiada naniesione oznaczenia oryginalnego producenta broni oraz jej charakterystykę - 9x19. 

Wiatrówka objęta jest 12-miesięczną gwarancją.

Dane techniczne:
Napęd: CO2 12 gram
Kaliber: 4,46 mm
Waga: 532 g
Długość: 187 mm
Długość lufy: 120 mm
Prędkość początkowa: 130 m/s
Pojemność magazynka: 19 szt.
Producent: Steyr Mannlicher, Austria & ActionSportGames, Dania  

Przegląd

Brak komentarzy

Write a review

Wiatrówka - Pistolet Steyr M9-A1 Black 4,5 mm

Wiatrówka - Pistolet Steyr M9-A1 Black 4,5 mm

Write a review